niedziela, 27 marca 2011

Nagrody OBF2011 rozdane!

W drugiej edycji nagród Organizacji Blogów Filmowych triumfowała „Incepcja”, wygrywając w aż dziesięciu kategoriach, najlepszym blogiem roku OBF uznało blog Loli King – „Kino – oknem na świat”. Gala okazała się sporym sukcesem, w ciągu czterech godzin obejrzało ją na blogu ponad 80 osób (przeciętnie dzienna liczba wejść na bloga oscyluje około 10, wyjątkami są dni nowych publikacji), a przez tydzień liczba ta sięgnęła 200 wejść!

Gala internetowa, którą z całą pewnością można nazywać mini-galą, bądź po prostu „galą”, trafiła w gusta odbiorców OBF-u, a sam pomysł przyznawania nagród cieszy się sporą popularnością wśród internautów. W czasie od ogłoszenia nominacji do ich przyznania średnie dzienne zainteresowanie blogiem wzrosło o 500% (!), a w samym dniu gali, od godziny 18.50, czyli na krótko przed premierą internetowej gali (startowaliśmy o godzinie 19.00), do godziny 24.00 liczba odwiedzin bloga jeszcze wzrosła. W ciągu czterech godzin od publikacji gali obejrzało ją ponad 80 osób, a przez cały tydzień liczba widzów gali przekroczyła dwieście osób. Może nie jest to powalająca liczba, ale biorąc pod uwagę dość ograniczoną reklamę i wąskie grono jej odbiorców ostateczny wynik z pewnością cieszy. Oby gala OBF2012 popisała się i przebiła ten rekord.


A teraz powróćmy do samego rozdania nagród OBF 2011. Oczywiście już podsumowano tegoroczne rozdanie na kilku blogach, na niektórych bardzo świeżo po premierze gali, ale warto przypomnieć.Najwięcej nagród, bo aż dziesięć dostała „Incepcja” Christophera Nolana. Triumfowała w większości kategorii technicznych, a także została doceniona za najlepszy film, scenariusz i reżyserię. Drugim zwycięzcą gali okazała się Lola King, której blog „kino-oknem na świat” (http://lola-king.blog.onet.pl/) został wybrany najlepszym blogiem filmowym roku. Cztery nagrody OBF powędrowały w ręce twórców „Jak zostać królem” – triumfowali aż trzej aktorzy grający w filmie Hoopera (Helena Bonham Carter, Colin Firth i Geoffrey Rush). Dwie nagrody dostał „Czarny Łabędź” – za najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską (Portman) i najlepsze kostiumy. Wielką porażką zakończył się wieczór dla „Social Network”, który pomimo aż siedmiu nominacji nie triumfował w żadnej kategorii. Podobny los spotkał „Wyspę Tajemnic”, której sześć nominacji również zakończyło się bez nagród.Oto pełna lista nagrodzonych w tym roku w poszczególnych kategoriach:

Najlepsza scenografia
„Jak zostać królem”Najlepsze zdjęcia


Wally Pfister („Incepcja”)Najlepsze kostiumy


„Czarny Łabędź”Najlepszy zwiastun


„Incepcja” (http://www.youtube.com/watch?v=ziixLbLKBXU)Najlepszy montaż


„Incepcja”Najlepsza muzykaHans Zimmer „Incepcja”Najlepsze efekty specjalne„Incepcja”Najlepszy utwór muzyki filmowej


„Time” Hans Zimmer, „Incepcja”Najlepszy plakat


„Incepcja”Najlepsza aktorka drugoplanowa


Helena Bonham Carter „Jak zostać królem”


Najlepszy aktor drugoplanowy


Geoffrey Rush „Jak zostać królem”Najlepszy scenariusz


Christopher Nolan „Incepcja”Najlepszy aktor pierwszoplanowy


Colin Firth „Jak zostać królem”Najlepsza aktorka pierwszoplanowaNatalie Portman „Czarny Łabędź”
Najlepsza reżyseria


Christopher Nolan „Incepcja”Najlepszy film


„Incepcja”Najlepszy blog filmowy


„Kino – oknem na świat” (http://lola-king.blog.onet.pl/)

5 komentarzy:

 1. ooo taaaak! Incepcja! Przynajmniej przez Was doceniona :) jak dla mnie najlepszy film roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. W stu procentach popieram. Incepcja!

  OdpowiedzUsuń
 3. a i jeszcze gratuluje oglądalności! Sam oglądałem od 19.00 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wcześniej nie miałam okazji podziękować, więc robię to tu i teraz. Jest to dość duży kredyt zaufania, bo jak widać recenzje na moim blogu pojawiają się dość rzadko, ale walczę z tym, by to zmienić. Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie liczy się ilość tylko jakość :)

  OdpowiedzUsuń

Nagrody OBF

Filmy, które rozważamy w kontekście nagród OBF muszą mieć swoją polską premierę kinową pomiędzy 1.02.2016 a 31.01.2017 r.