Poznaj nas!

Poznaj nas! Zobacz kto tworzy OBF! Jeżeli sam prowadzisz bloga o tematyce filmowej i tak jak my nie umiesz żyć bez X muzy napisz do nas facebooku! Przyłącz się do Organizacji Blogów Filmowych!

ALEK (Prezes i założyciel OBF)
Adres bloga/nazwa bloga: http://kowalskibros.blogspot.com
Imię i nazwisko: Aleksander Kowalski
Lat: 21
Miejscowość, z której pochodzę: Warszawa
Data założenia bloga: 30.09.2008
Ulubieni twórcy filmowi: Steven Spielberg, Christopher Nolan, David Fincher, Stanley Kubrick, Milos Forman, Bracia Coen, Wally Pfister, Janusz Kamiński, Juliusz Machulski, Sam Mendes, Wojciech Smarzowski, Roger Deakins, Martin Scorsese
Ulubione aktorki: Natalie Portman, Meryl Streep, Kinga Preiss, Rachel Weisz, Jennifer Connelly, Kate Winslet, Emily Blunt
Ulubieni aktorzy: Russell Crowe, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Christian Bale, George Clooney, Jerzy Stuhr, Robert Więckiewicz, Kevin Spacey, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy, Sean Bean, Kenneth Branagh, Tom Hanks, Jack Nicolson, Daniel Day-Lewis, Harrison Ford, Michael Cain, Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix, Heath Ledger, Michael Sheen, James Franco, Daniel Bruhl, Michael Fassbender
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Najważniejsza zawsze jest dla mnie treść, chociaż czasami potrafię przymknąć na nią oko, jeśli widzę, że filmowi chodzi o co innego. W warstwie wizualnej najbardziej cenię montaż, zdjęcia i muzykę. Ważne jest dla mnie również aktorstwo, choć kładę na to różny nacisk zależnie od charakteru filmu.
Coś o sobie prywatnie: Studiuję i planuję związać swoją przyszłość z filmem od strony praktycznej. Póki co jestem młody, więc takie plany wcale nie muszą brzmieć śmiesznie. 


ŁUKASZ (wiceprezes OBF)
Adres bloga/nazwa bloga: http://kowalskibros.blogspot.com
Imię i nazwisko: Łukasz Kowalski
Lat: 22
Miejscowość, z której pochodzę: Warszawa
Data założenia bloga: Pierwszy powstał jakoś w styczniu 2007.
Ulubieni twórcy filmowi: Darren Aronofsky, Joe Wright, Ridley Scott, Rob Marshal, Tim Burton, Xavier Dolan
Ulubione aktorki: Natalie Portman, Meryl Streep, Nicole Kidman, Jessica Chastain, Jennifer Lawrence, Marilyn Monroe, Michelle Pfeiffer,
Ulubieni aktorzy: Russell Crowe, Ralph Fiennes, Jude Law, Montgomery Clift, James McAvoy, Michael Fassbender, Robert Więckiewicz
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: A na co nie? :) Zdjęcia, muzyka, emocje, tempo, montaż. Filmu nie można podzielić na formę i treść (jak głosi teoria poetyki filmu), wszystko tworzy harmonijną całość. Dlatego ocenić sprawiedliwie możemy dzieło dopiero, kiedy przyjrzymy się wszystkim szczegółom.
Coś o sobie prywatnie: Student kulturoznawstwa ze specjalizacją filmoznawczą. Kino, to moja największa pasja, z którą mam nadzieję zwiążę się na stałe w przyszłości. Mam słabość do dobrych książek oraz ciekawych wydarzeń kulturalnych. Jak każdy lubię słuchać muzykę (zwłaszcza filmową). Nie stronię od ludzi i zabawy.


DOMINIKA
Adres bloga/nazwa bloga: http://chodznafilm.blogspot.com a.k.a.Wynurzenie z kinowego fotela
Imię i nazwisko: Dominika Pietraszek
Lat: 24
Miejscowość, z której pochodzę: podwarszawska
Data założenia bloga: wrzesień 2012
Ulubieni twórcy filmowi: David Lynch, Martin Scorsese, Lars von Trier, Nicolas Winding Refn, Paul Thomas Anderson, Stanley Kubrick, Wojciech Smarzowski
Ulubione aktorki: Nicole Kidman, Kate Winslet, Emma Stone, Cate Blanchette i królowa Meryl Streep of course
Ulubieni aktorzy: Robert De Niro, Brad Pitt, Ryan Gosling, Christoph Waltz, Joaquin Phoenix, Leonardo DiCaprio, Mads Mikkelsen i wielu innych - chyba jestem kochliwa
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Bardzo lubię być zaskakiwana - wszelkie zabawy formalne oraz elementy surrealistyczne mile widziane. Nie ma nic gorszego niż schematyczność i banał.
Coś o sobie prywatnie: jedną nogą polonistka, kociara, miłość do kina i literatury dzielę z miłością do muzyki, The Beatles, Radiohead zwłaszcza; także redaktorka na portalu kinoactive.pl.


MIRO
Adres bloga/nazwa bloga: cinemacabra.pl
Imię i nazwisko: Jakub Mirowski
Lat: 20
Miejscowość, z której pochodzę: Opole
Data założenia bloga: 7 stycznia 2007, choć ja jestem na nim obecny dopiero od 17 stycznia 2008... a w wersji nadającej się do czytania dopiero od 26 stycznia 2011.
Ulubieni twórcy filmowi: Quentin Tarantion, David Fincher, Guy Ritchie, Nicolas Winding Refn, Martin Scorsese, Martin McDonagh
Ulubione aktorki: Helena Bonhan-Carter, Julianne Moore
Ulubieni aktorzy: Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Ralph Fiennes, Kevin Spacey, Steve Buscemi
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Klimat, klimat, klimat! Podziwiane przeze mnie mogą mieć szczątkową (nie mylić z "idiotyczną") fabułę, może im brakować bohatera, z którym mógłbym się utożsamiać, mogą nie mieć rewelacyjnej ścieżki dźwiękowej, ale atmosfera to dla mnie absolutnie element obowiązkowy. To przez nią uwielbiam "Zagubioną autostradę", "Wyspę tajemnic" i przede wszystkim "Czas apokalipsy" - bo wszystkie te filmy potrafią wprowadzić mnie w nastrój do reszty przesiąknięty niepokojem i psychodelą. Niestety, produkcje o zniewalającym klimacie ukazują się coraz rzadziej - obecnie największym ich reżyserem jest Nicolas Winding Refn. 
Coś o sobie prywatnie: Student historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Drugą obok filmów pasją są podróże autostopem (wciąż się odgrażam, że napiszę jeszcze o tym książkę!). Oprócz produkcji ze srebrnego ekranu piszę też o grach, nieco rzadziej o sporcie, a ostatnio trafiły się nawet teksty dotyczące muzyki i teatru - innymi słowy, człowiek orkiestra. Przy bliższym poznaniu NIE ujawniać, że oglądaliście "Breaking Bad" - od pewnego czasu to jedyne, o czym potrafię z sensem rozmawiać. 


PAWLIK / PUFFLIK
Adres bloga/nazwa bloga: cinemacabra.pl
Imię i nazwisko: Damian Pawlikowski
Lat: 24
Miejscowość, z której pochodzę: Łódź
Data założenia bloga: 07.01.2007
Ulubieni twórcy filmowi: Quentin Tarantion, Martin Scorsese, Stanley Kubrick, Christopher Nolan, David Fincher, Tim Burton, Guy Ritchie
Ulubione aktorki: Helena Bonhan-Carter, Meryl Streep, Milla Jovovich, Zooey Deschanel, Rachel McAdams, Chloe Mortez
Ulubieni aktorzy: Russell Crowe, Tom Hanks, Bruce Willis, Jack Black, Jim Carrey, Ewan McGregor, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy, Robert Downey Jr.
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: scenariusz, oryginalność podejścia, kreacja świata. 
Coś o sobie prywatnie: Studiuje w łódzkiej szkole filmowej na kierunku organizacji produkcji, gdzie pasuje jak pedofil na przedszkolankę (choć Cinemacabra pod jego kierownictwem dzielnie pnie się wzwyż, więc hej!). Od maja 2012 roku – wraz z kolegą redakcji, Mirem – jest dumnym współpracownikiem serwisu gry-online.pl. 
Założył bloga filmowego siódmego stycznia 2007 roku, nazwał go Cinemacabra i zaczął szpanować na ośce. Niedługo wcześniej zaczął także systematycznie udzielać się na YouTube, aczkolwiek ostatnimi czasy znajduje niewiele czasu, aby nagrywać nowe “wideła”. 
Styl jego recenzji w dużej mierze zaczerpnięty jest z pism pokroju PSX Extreme, CD-Action czy NEO Plus, które traktują o (coraz bardziej) pokrewnych kinematografii grach wideo. Po co zmulać i pompatycznie farmazonić, skoro można przelewać swoje myśli w sposób dużo bardziej kolokwialny, zahaczając o setki mniej lub bardziej pokrewnych tematów i dryfując w kierunku felietonu (a niekiedy nawet sprawozdania, opowiadania, wiersza, listu czy piosenki). Recenzent nie musi być krytykiem – wystarczy, że jest wierny swojej pasji, orientuje się w świecie mediów (acz nie tylko) i potrafi w miarę czytelnie przelewać swoje myśli na papier. 
Na początku 2010 roku zaczął poważnie rozmyślać nad przeniesieniem Cinemacabry do “wyższch sfer” – na własny serwer. Wraz z pomocą życzliwych mu ludzi, sen spełnił się wraz z nadejściem pamiętnej daty 07.01.2013. Szóste urodziny bloga, pierwszy dzień istnienia mini-serwisu. 
Z jakiegoś powodu czasami pisze o sobie w trzeciej osobie.


SZYMALAN
Adres bloga/nazwa bloga: www.xmuza.wordpress.com
Imię i nazwisko: Damian Szyma
Lat: 24
Miejscowość, z której pochodzę: Świętochłowice
Data założenia bloga: 8 kwiecień 2008
Ulubieni twórcy filmowi: Stanley Kubrick, David Fincher, Roman Polański, Hayao Miyazaki, Masaki Kobayashi,Christopher Nolan, Lars von Trier, Werner Herzog, Alfred Hitchcock, John Waters, Andrei Tarkovsky
Ulubione aktorki: Sigourney Weaver, Elizabeth Taylor, Giulletta Masina, Cate Blanchette, Robin Wright, Agata Kulesza Milla Jovovich
Ulubieni aktorzy: John Malkovich, Samuel L. Jackson, Daniel Craig, Janusz Gajos, Toshiro Mifune, Malcolm McDowell, Gary Oldman
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Przede wszystkim emocje, jakie film wywołuje, a poza tym - konstrukcja filmu, rozłożenie fabuły w czasie, dopasowanie formy do treści i muzyki. 
Coś o sobie prywatnie: Kończę studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach,  oprócz filmu mam wiele różnych pasji: lubię chodzić po górach, lubię matematykę, naukę, ale ciekawi mnie też historia, polityka, podróże...poza tym lubię też spędzać czas w Ikei i na dworach kolejowych ;-) A czego nie lubię? Braku otwartości i wyrozumiałości u ludzi.

 
AGNIECHA
Adres bloga/nazwa bloga: http://filmy-wedlug-agniechy.blogspot.com
Imię i nazwisko: Agnieszka Grabiec
Lat: 28
Miejscowość, z której pochodzę: Sosnowiec
Data założenia bloga: 26 marca 2005 (początki na blogu Onetu)
Ulubieni twórcy filmowi: Christopher Nolan, Quentin Tarantion, Tim Burton, M. Night Shyamalan, Tony Scott (pewnie o kimś zapomniałam)
Ulubione aktorki: Rachel Weisz, Sandra Bullock, Angelina Jolie
Ulubieni aktorzy: Johny Deep , Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Hugh Jackman, Morgan Freeman, Robert Downey Jr.
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Na pierwszy rzut oka zdecydowanie warstwa wizualna. Zachwycam się każdym efektem, który udało się stworzyć twórcom. Nie mniej, najważniejsza jest sama fabuła, gdyż ona decyduje o tym, czy obejrzę jakiś film, czy też nie.
Coś o sobie prywatnie: Niepoprawna romantyczka szukająca swojego miejsca w świecie. Z wykształcenia ekonomistka z zamiłowaniem do nieruchomości, w praktyce pracownica księgowości z zamiłowaniem do pomocy innym. Zakochana w żelkach, kokardkach i malutkich zwierzaczkach, choć toczy wojnę ze swoim kotem Belzebubem. Całkowicie dziewczęca, choć lukrowane filmy to nie dla niej. Bardziej zachwycają ją gigantyczne roboty, walczące z potworami z kosmosu, a także szybkie samochody pędzące po ekranie. Marzy, aby zwiedzić cały świat i nauczyć się języka hiszpańskiego. Choć mówią o niej, że bardziej pasowałaby do Hiszpańskich klimatów, to skrycie liczy na to, że w końcu wyląduje w Grecji i tam już pozostanie.   


 MILCZĄCY
Adres bloga/nazwa bloga: reviews.blox.pl
Imię i nazwisko: Tomasz Błoński
Lat: 26
Miejscowość, z której pochodzę: Gdynia Moje Miasto!
Data założenia bloga: 16 sierpnia 2006
Ulubieni twórcy filmowi: Christopher Nolan, Alejando Amenabar, Tom Tykwer, Darren Aronofsky, Xavier Dolan, David Fincher
Ulubione aktorki:Jessica Chastain, Naomi Watts, Meryl Streep, Rachel Weisz, Cate Blanchett
Ulubieni aktorzy: Hugh Jackman, Colin Firth
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Zdjęcia i muzyka.
Coś o sobie prywatnie: Bałaganiarz, pstrykający zdjęcia jak Japończyk, zodiakalny rak, uzależniony od youtube, będący ciągle na bakier z klasyką kina, optymistyczny pesymista.  


TERCC
Adres bloga/nazwa bloga: http://szczere-recenzje.blogspot.com
Imię i nazwisko: Teresa Bartoszewska
Lat: 20
Miejscowość, z której pochodzę: Kraków
Data założenia bloga: wrzesień 2009
Ulubieni twórcy filmowi: Michael Hanake, Clint Eastwood, Tim Burton, Alfred Hitchcock, Woody Allen, Hans Zimmer, Christopher Nolan, Roman Polański, Martin Scorsese
Ulubione aktorki: Natalie Portman, Meryl Streep, Helena Bonham - Carter, Marion Cotillard, Tilda Swinton 
Ulubieni aktorzy: Johny Deep , Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Jack Nicholson, Al Pacino, Clint Eastwood, Sean Penn
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Gra aktorska, klimat filmu, muzyka filmowa
Coś o sobie prywatnie: Nigdy nie mająca na nic czasu studentka Uniwersytetu ekonomicznego w Krakowie, lubiąca angażować się w różne projekty: od filmowych, przez kulturowe, na wolontariacie kończąc. TOM BRAIDER
Adres bloga/nazwa bloga: www.filmstock.pl
Imię i nazwisko: Mateusz Hemmerling
Lat: 24
Miejscowość, z której pochodzę: Wolsztyn
Data założenia bloga: 2 lipca 2009
Ulubieni twórcy filmowi: Stanley Kubrick, Edgar Wright, Sergio Leone, Quentin Tarantino, Hayao Miyazaki, Shinichiro Watanabe
Ulubione aktorki: nie stwierdzono
Ulubieni aktorzy: jak wyżej
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: montaż, zdjęcia, muzyka.
Coś o sobie prywatnie: Lubię oglądać słabe filmy, żeby dostarczać sobie ironicznej rozrywki. Nie lubię brać życia zbyt poważnie, Jestem inżynierem automatyki, ale zawsze lubiłem pisać i tworzyć teksty. Jestem większym melomanem niż kinomanem, ale o filmie zdecydowanie łatwiej się pisze. Lubię grać w planszówki. Kiedyś pogrywałem trochę na basie w zespole. Pamiętam kasety i życie bez internetu, oraz czasy kiedy na MTV była muzyka a o godzinie 16:00 życie na placu zabaw zamierało bo wszyscy oglądali Dragon Balla.


KLAPSERKA
Adres bloga/nazwa bloga: http://klapserka.pl
Imię i nazwisko: Paulina Wójtowicz
Lat: 26
Miejscowość, z której pochodzę: Tarnobrzeg, na stałe w Krakowie.
Data założenia bloga: 31 lipca 2009
Ulubieni twórcy filmowi: reżyserzy - Christopher Nolan, Tim Burton, Quentin Tarantino, Mike Leigh, David Fincher; scenarzyści - Steven Zaillian; kompozytorzy muzyki filmowej - Alexandre Desplat, Hans Zimmer, Abel Korzeniowski, Howard Shore, James Newton Howard, Thomas Newman, Clint Mansell
Ulubione aktorki: Meryl Streep, Helena Bonham - Carter, Sandra Bullock, Jessica Chastain, Sally Hawkins, Jennifer Lawrence
Ulubieni aktorzy: Leonardo DiCaprio, Sean Penn, Mads Mikkelsen, Woody Harrelson, Morgan Freeman, Robert De Niro, Robert Więckiewicz,
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: scenariusz, ścieżka dźwiękowa.
Coś o sobie prywatnie: Z wykształcenia literaturoznawca i dziennikarz, z zawodu specjalista od e-marketingu i PR, z zamiłowania kinomaniak i bloger :) z duuuużym... apetytem. Na film, ale głównie życie i po prostu bycie :)


KACZY
Adres bloga/nazwa bloga: http://superkaczy.blog.pl
Imię i nazwisko: Michał Kaczon
Lat: 24
Miejscowość, z której pochodzę: Warszawa
Data założenia bloga: 2002 - dla zabawy.
Ulubieni twórcy filmowi: David Fincher, Woody Allen
Ulubione aktorki: Brak
Ulubieni aktorzy: Ciągle się zmieniają.
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: 
Coś o sobie prywatnie: Obecnie studiuję dwa kierunki: psychologię społeczną i kulturoznawstwo (ze specjalizacją filmoznawczą). To daje mi ciekawą perspektywę do oglądanych filmów. Bardzo lubię dobą muzykę. Do moich ulubionych zespołów/wykonawców należą: Jason Mraz, Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Black Eyed Peas (choć ostatnie płyty urzekają mnie mniej niż 4 pierwsze), czy Wolfmother. Do tego niezmiernie lubię seriale. A, no i zdarzyło mi się nakręcić parę własnych, amatorskich produkcji.JULIAN 
Adres bloga/nazwa bloga: http://juliansdrob.blogspot.com
Imię i nazwisko: Julian Drob
Lat: 23
Miejscowość, z której pochodzę: Bydgoszcz
Data założenia bloga: X.11
Ulubieni twórcy filmowi: Tarantino, Nolan, Smarzowski, Ridley Scott
Ulubione aktorki: Uma Thurman, Tilda Swinton, Cate Blanchett, Helen Mirren
Ulubieni aktorzy: Benedict Camberbanch, Michael Fassbender, Andrzej Chyra,
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: efekty, ciekawe postacie, konstrukcja opowieści.
Coś o sobie prywatnie: Człowkie, który gapi się na filmy.ANIA
Adres bloga/nazwa bloga: http://filmoweszalenstwo.blogspot.com
Imię i nazwisko: Anna Samin
Lat: 22
Miejscowość, z której pochodzę: Łódź
Data założenia bloga: 3 sierpnia 2011
Ulubieni twórcy filmowi: Wong Kar Wai, wczesny Gus van Sant, Joachim Trier, Douglas Sirk
Ulubione aktorki: nikt szczególny
Ulubieni aktorzy: Montgomery Clift
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: klimat, montaż i wątki genderowe.
Coś o sobie prywatnie: Prywatnie pozostaję zbzikowana na punkcie brązu, swojej filmowej kolekcji książek i mani obwieszania ścian zdjęciami martwych aktorów. Leniem - borykającym się w życiu z tymi samymi problemami co Martin Eden.MARCIN
Adres bloga/nazwa bloga: http://krotkoofilmie.blogspot.com
Imię i nazwisko: Marcin Kasperczyk
Lat: 34
Miejscowość, z której pochodzę: Ruda Śląska
Data założenia bloga: 04.05.2010
Ulubieni twórcy filmowi: Charls Chaplin, Clint Eastwood, Alfred Hitchcock, J. J. Abrams, Sergio Leone, Christopher Nolan i wielu innych.
Ulubione aktorki: Katharine Hepburn, Angelina Jolie :), Meryl Streep, Cate Blanchett, Jennifer Lawrence i wiele innych.
Ulubieni aktorzy: Cary Grant, James Stewart, Patrick Stewart, Edward Norton, William Shatner, Woody Harrelson i wielu innych.
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: na każdy, wszystko jest ważne by na koniec być usatysfakcjonowanym z seansu. Aczkolwiek jeżeli jeden elemnet sztuki filmowje kuleje, a inny potrafi go zastąpić to też przy filmie potrafię postawić plusik.
Coś o sobie prywatnie: Prywatnie to ja jestem dla małżonki, nie dla sieci :)


MARIUSZ / PECKINPAH
Adres bloga/nazwa bloga: http://panorama-kina.blogspot.com
Imię i nazwisko: Mariusz Czernic
Lat: 32
Miejscowość, z której pochodzę: Lublin
Data założenia bloga: wrzesień 2009
Ulubieni twórcy filmowi: Sam Peckinpah, Alfred Hitchcock, Akira Kurosawa, Jean-Pierre Melville, Sergio Leone, Lucio Fulci, Dario Argento, Howard Hawks, Michael Mann, Clint Eastwood
Ulubione aktorki: Rose Byrne, Audrey Hepburn, Michelle Pfeiffer, Natalie Portman, Rachel Weisz
Ulubieni aktorzy: Humphrey Bogart, Sean Connery, Robert De Niro, Michael Fassbender, Mel Gibson, Burt Lancaster, Jason Statham, James Stewart, Denzle Washington, John Wayne
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: W filmie najbardziej liczy się dla mnie ciekawie opowiedziana historia, która powinna (w zależności od gatunku) wywoływać dreszcz emocji, zachęcać do przemyślenia i dyskusji lub dostarczać rozrywki.
Coś o sobie prywatnie: Jestem miłośnikiem włoskiego kina gatunkowego (spaghetti westerny, giallo, poliziottesco), japońskich dramatów samurajskich, amerykańskich czarnych kryminałów (tzw. filmów noir) i klasycznych westernów.


PAWEŁ
Adres bloga/nazwa bloga: http://filmowe.abecadlo.blogspot.com
Imię i nazwisko: Paweł Pachla 
Lat: 17
Miejscowość, z której pochodzę: Nisko, woj. podkarpackie
Data założenia bloga: 25.12.2011 r.
Ulubieni twórcy filmowi: Xavier Dolan, Jacques Audiard
Ulubione aktorki: Kate Winslet, Marion Cotillard
Ulubieni aktorzy: Leonardo DiCaprio, Ryan Gosling
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Gra aktorska, emocje, historia, klimat, muzyka.
Coś o sobie prywatnie: Prywatnie bardziej tancerz towarzyski i miłośnik kina, niż prawdziwy, pilny uczeń klasy humanistycznej. Przy okazji posiadacz prawdopodobnie najdziwniejszego śmiechu na Ziemi.


FILMPLANETA
Adres bloga/nazwa bloga: http://filmplaneta.blogspot.com
Imię i nazwisko: Piotr Nowakowski 
Lat: 24
Miejscowość, z której pochodzę: Włoszczowa (od 6 lat mieszkam w Krakowie)
Data założenia bloga: 21.02.13
Ulubieni twórcy filmowi: Christopher Nolan, David Lynch, Martin Scorsese, David Fincher, Danny Boyle, Xavier Dolan, Wojciech Smarzowski
Ulubione aktorki: Michelle Williams, Kate Winslet, Meryl Streep, Jennifer Lawrence
Ulubieni aktorzy: Leonardo DiCaprio, Ryan Gosling, Ewan McGregor, Mads Mikkelsen, Michael Fassbender, James Franco, Mateusz Kościuszkiewicz
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Wciągająca fabuła, przekonujące aktorstwo, przyjemny dla oka montaż, kilmatyczna muzyka i przede wszystkim przesłanie, ukryty motyw, tzw. "drugie dno".
Coś o sobie prywatnie: Żaden ze mnie krytyk, a jedynie wielki pasjonat kina. O ulubionych filmach i serialach mogę dyskutować bez końca, kocham kino przez duże K. Jestem członkiem Akademii Węży - Kapituły przyznającej polskie anty-nagrody filmowe Węże. Mam wielką nadzieję, że właśnie Węże przyczynią się do rozpoczęcia prawdziwej dyskusji o polskim kinie i wpłyną pozytywnie na jego kondycję.SIMON
Adres bloga/nazwa bloga: http://mechaniczna-kulturacja.blogspot.com
Imię i nazwisko: Damian Drabik
Lat: 22
Miejscowość, z której pochodzę: Radom
Data założenia bloga: 2012
Ulubieni twórcy filmowi: Bracia Coen, Stanley Kubrick, Terrence Malick
Ulubione aktorki: Scarlett Johansson
Ulubieni aktorzy: Ryan Gosling, Joaquin Phoenix, Daniel Day-Lewis
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Muzyka, zdjęcia.
Coś o sobie prywatnie: Filmy ogląda odkąd tylko pamięta, wychowywał się na kinie ze Schwarzeneggerem i Stallone’em, dziś posiada raczej inne preferencje gatunkowe, ale nie wzgardzi dobrą rozrywką w starym stylu. Wolne chwile poświęca na czytanie książek.


TOM571
Adres bloga/nazwa bloga: http://mechaniczna-kulturacja.blogspot.com
Imię i nazwisko: Tomasz Drabik
Lat: 32
Miejscowość, z której pochodzę: Radom
Data założenia bloga: 2012
Ulubieni twórcy filmowi: Władysław Pasikowski, Michael Mann
Ulubione aktorki: Judi Dench
Ulubieni aktorzy: Robert De Niro, Robert Downey Jr.
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Muzyka.
Coś o sobie prywatnie: Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.


 IZABELA
Adres bloga/nazwa bloga: http://przeminelozfilmem.blogspot.com
Imię i nazwisko: Izabela Dzierżek
Lat: 23
Miejscowość, z której pochodzę: Gliwice
Data założenia bloga: 27.04.2012
Ulubieni twórcy filmowi: Martin Scorsese, Wes Anderson, Jan Jakub Kolski, Frank Capra, Elia Kazan, Billy Wilder, Giuseppe Tornatore
Ulubione aktorki: Nicole Kidman, Elizabeth Taylor, Judi Dench, Tilda Swinton
Ulubieni aktorzy: Daniel Day-Lewis, Robert De Niro, Michael Fassbender, Ewan McGregor, 
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Montaż, scenariusz, kolorystyka.
Coś o sobie prywatnie: Staram się łączyć pasję z (jeszcze) przyszłym zawodem i jako nauczyciel dzielić się nią z uczniami. Choć i tak najlepiej czuję się w średniowiecznej kiecce.


ANETA
Adres bloga/nazwa bloga: http://filmowy-swiat.blogspot.com
Imię i nazwisko: Aneta Dynowska
Lat: 17
Miejscowość, z której pochodzę: Katowice
Data założenia bloga: 3 października 2011
Ulubieni twórcy filmowi: Michael Haneke, Pedro Almodóvar, Darren Aronofsky, Christopher Nolan, Martin Scorsese
Ulubione aktorki: Kate Winslet, Uma Thurman, Meryl Streep, Tilda Swinton
Ulubieni aktorzy: Al Pacino, Jack Nicholson, Robert De Niro, Tom Hanks, Anthony Hopkins, Christian Bale, Morgan Freeman, Leonardo DiCaprio, Robert Downey Jr.
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Film powinien poruszać całą gamą emocji: drażnić, smucić, rozweselać, wzruszać, poruszać i zmusić do zastanowienia się nad podjętą tematyką.
Coś o sobie prywatnie: Pasjonatka kina, poza oglądaniem filmów uwielbia o nich pisać. Przelewanie emocji na formę elektroniczną to jej ulubione zajęcie. Miłośniczka książek, szczególnie autorstwa Mario Puzo. Dużą część siebie odnajduje także w muzyce, szczególnie w klasykach ballad popowych i rockowych z lat ’50-’90. Uwielbia poznawać nowych ludzi, wymieniać poglądy, uczyć się nowych rzeczy i zdobywać cele, które uprzednio sobie wyznaczyła.  


MICHAŁ G.
Adres bloga/nazwa bloga: www.wcfilmowe.blogspot.com
Imię i nazwisko: Michał Gaca
Lat: 24
Miejscowość, z której pochodzę: Lublin
Data założenia bloga: 20 II 2014
Ulubieni twórcy filmowi: Quentin Tarantino, Wes Anderson, Wojciech Smarzowski, Darren Aronofsky, David Fincher, Christopher Nolan, Chan-Wook Park, Martin McDonagh
Ulubione aktorki: Natalie Portman, Mila Kunis, Uma Thurman, Keira Knightley, Rachel Weisz, Ellen Page
Ulubieni aktorzy: Leonardo DiCaprio, Woody Harrelson, Gary Oldman, Kevin Spacey, Brad Pitt, James McAvoy, Michael Fassbender
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: Dialogi, lokacje, symetria kadrów, aktorstwo (w szczególności drugoplanowe)
Coś o sobie prywatnie: Ukończył dziennikarstwo, ale dziś traktuje to jako hobby. Filmy ogląda od zawsze, ale miłość do narodziła się gdzieś w okresie dojrzewania, zaraz po tym jak odstawił na bok komiksy. Oprócz kina uwielbia literaturę fantasy, beletrystykę, biografie złych ludzi i wszystko co choć w najmniejszym stopniu zahacza o tematykę zombie (po cichu marzy mu się apokalipsa). W wolnym czasie gra psu na gitarze, bo jako jedyny nie narzeka i pisze. A pisze wszystko co się da, od recenzji, artykułów i felietonów po opowiadania do szuflady. Porywczy, niespełniony artysta, który urodził się o jakieś 20 lat za późno.
FILMOHOLIK
Adres bloga/nazwa bloga:
http://www.okiemfilmoholika.pl
Imię i nazwisko: Konrad Zdziechowicz
Lat: 22
Miejscowość, z której pochodzę: Kraków
Data założenia bloga: 17.12.2015
Ulubieni twórcy filmowi: Martin Scorsese,
Denis Villeneuve, Christopher Nolan, David Fincher, Wes Anderson, Francis Ford Coppola, Quentin Tarantino, Clint Eastwood, Giuseppe Tornatore, Wojciech Smarzowski, Robert Zemeckis, Sergio Leone, Emmanuel Lubezki, John Williams, Alexandre Desplat
Ulubione aktorki: Marion Cotillard, Rooney Mara, Rachel Weisz, Rachel McAdams
Ulubieni aktorzy: Robert DeNiro, Leonardo DiCaprio, Ralph Fiennes, Christian Bale, Tom Hardy, Jake Gyllenhaal, Anthony Hopkins, Mel Gibson, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Jack Nicolson, Joaquin Phoenix, Heath Ledger, James Franco, Michael Fassbender, Marcin Dorociński, Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra
Elementy filmu, na które zawsze zwracam szczególną uwagę: To, oprócz oczywistego elementu jakim jest klimat, na co zwracam szczególną uwagę, to niezwracanie uwagi podczas oglądania na nic innego, jak film. Innymi słowy, cenię sobie jak reżyser, operator, kompozytor, oraz obsada, stworzą razem idealną kompozycję i wprowadzą mnie w pewnego rodzaju trans. Lubię jak fabuła wciąga, jak film angażuje widza, lubię również kiedy praca kamery w jakiś sposób odzwierciedla to co dzieje się na ekranie, oraz jak muzyka buduje odpowiedni nastrój. Po prostu lubię jak film jest zrobiony porządnie, a wszystkie jego elementy są odpowiednio dopasowane. No i umiejętność zaskoczenia widza, bo to też przy niektórych produkcjach jest bardzo istotne.
Coś o sobie prywatnie: Studiuję kulturoznawstwo i wiedze o mediach na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jestem również licencjonowanym politologiem (jakby to cokolwiek znaczyło :D). Przyszłość planuję w dziennikarstwie, ewentualnie mogę prowadzić jakieś kino J Oprócz pasji do kina lubię dobrą książkę i posiadam małą (póki co) kolekcję winyli. Z natury jestem osobą przyjazną i pomocną, ale również złośliwą, zgryźliwą i upartą, tak dla równowagi. 

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, chetnie do was dolacze, tyle ze nie posiadam konta na facebooku (wiem, dla niektorych to bardzo dziwne). Mam zalozone dwa blogi, ale w sumie jeden z nich jest mi blizszy (oczywiscie o tematyce filmowej). Wiec mozna do was dolaczyc czy nie? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Nagrody OBF

Filmy, które rozważamy w kontekście nagród OBF muszą mieć swoją polską premierę kinową pomiędzy 1.02.2016 a 31.01.2017 r.