piątek, 25 marca 2011

Garść komentarzy

Szymalan http://xmuza.wordpress.com/

"Przede wszystkim wielkie brawa za pomysł dla Alka i szacunek dla wszystkich organizatorów, projektantów (znakomity design nagrody OBF!) i ...wybierających.

Wygrała "Incepcja"- najgłośniejszy film ostatniego roku, najchętniej dyskutowany i jedyny, dla którego ludzie masowo wracali jeszcze raz do kina. Wizjonerskie arcydzieło Christophera Nolana nie miało konkurencji w kategoriach technicznych (nadrobiliśmy żenującą wpadkę Akademii Filmowej w kategorii "najlepszy montaż"), ale zostało też docenione jako najlepiej napisany, i wyreżyserowany obraz roku 2010. Porywający thriller s.f. twórcy "Mrocznego Rycerza" (niektóre sekwencje można oglądać w nieskończoność) to wielowarstwowa metafora kina- frapujące doświadczenie, mind blender dla miłośników łamigłówek i wreszcie gotowy klasyk na kolejne lata.

Resztą nagród podzielili się "Jak zostać królem" Toma Hoopera - elegancka , ale i nieprawdopodobnie dowcipna historia pewnej bardzo angielskiej przyjaźni (znaczące statuetki w kategoriach aktorskich dla duetu Rush-Firth oraz Heleny B. Carter a także pozytywnie zaskakująca nagroda za scenografię) i wreszcie "Czarny łabędź" - histeryczna , choć wgniatająca w fotel wizualna jazda Darrena Aronofsky'ego (niezrównana Natalie Portman oraz najlepsze kostiumy).

Zasłużona w pełni jest również nagroda dla najlepszego bloga- "Kino Oknem na świat" to najskromniejsza witryna internetowa świata, miejsce, gdzie nie forma i rzucająca się w oczy grafika, ale przede wszystkim treść się liczy. Blog będący wyrazem wielkiej miłości do kina - i to kina w całej swej rozpiętości , od Raimiego do Jarmusha przez największych klasyków X muzy. Wielkie gratulacje!”

Miro http://cinemacabra.blog.onet.pl/

„Najlepszy reżyser dla Nolana - yay for that! Pewnie, cudnie wykreowany wyśniony świat, ten gość w życiu mnie nie przestanie zadziwiać, mimo że jego Batmany są filmami "tylko" bardzo dobrymi. Z utworem muzycznym też wybrałbym Incepcję, ale Dream is Collapsing. Co do scenariusza, u mnie było dwóch faworytów, i w obu występował Di Caprio - Incepcja i Wyspa Tajemnic. O ile jednak Incepcja to świat miejscami dosłownie wyśniony, to Scorsese'owi udało się znaleźć logiczne rozwiązanie swojego thrillera, bądź co bądź - wybitnego. Tak więc ja tutaj wybrałbym właśnie Shutter Island, ale nad końcowym werdyktem też nie będę płakać.”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nagrody OBF

Filmy, które rozważamy w kontekście nagród OBF muszą mieć swoją polską premierę kinową pomiędzy 1.02.2016 a 31.01.2017 r.