czwartek, 3 marca 2011

19 marca poznamy laureatów

Pomimo, że tegoroczne nominacje do nagród OBF zostały ogłoszone później niż w roku ubiegłym, to tym razem laureatów poznamy już 19 marca, a nie, jak w roku ubiegłym – dopiero 27. Co więcej, wyniki tajnego głosowania członków Organizacji Blogów Filmowych poznamy po raz pierwszy podczas wirtualnej gali. Galę można będzie zobaczyć 19 marca o 19.00 tylko na naszym blogu.

Oprócz kategorii filmowych, podczas niespodziankowej gali poznamy zwycięzcę w kategorii specjalnej – najlepszy blog filmowy roku. Spośród sześciu nominowanych blogów członkowie Organizacji wybrali jeden, który ich zdaniem w minionym roku zaprezentował się najlepiej.W tym roku oprócz kategorii specjalnej Organizacja przyzna nagrody w kilku nowych, filmowych dziedzinach: za najlepszy montaż, kostiumy, scenografię, utwór muzyki filmowej. W tym roku zabraknie kategorii najlepszy klimat.

Wiadomo już, że w tym roku „Incepcja” ustanowiła nowy rekord pod względem liczby nominacji, Hans Zimmer jako jedyny twórca filmowy osiągnął liczbę pięciu nominacji, a Leonardo DiCaprio i Marion Cotillard stoją przed realną szansą triumfu drugi raz z rzędu. Co nam przyniesie gala? Warto zobaczyć i przekonać się. Czy wygrają faworyci? Czy wygra "Incepcja" z 17 szansami na nagrodę, czy może "Czarny Łabędź" z 11? A może czeka nas niespodzianka?

1 komentarz:

  1. Incepcja nie wygra. Film - jak zostac królem, scenariusz - jak zostac krolem, rezyseria - fincher, aktorka - portman, aktor - firth. Resztą nagród wszyscy się podzielą, jak rok temu.

    OdpowiedzUsuń

Nagrody OBF

Filmy, które rozważamy w kontekście nagród OBF muszą mieć swoją polską premierę kinową pomiędzy 1.02.2016 a 31.01.2017 r.